2014. november 28., péntek

Betranszfer II. - Reptér

A repülőgép késhet, vagy előbb is érkezhet. A menetrend szerinti érkezés előtt legalább fél órával kell a fogadó idegenvezetőnek a reptérre érkezni a már ismertetett módon. A csomagok elkallódhatnak, majd előkerülhetnek, de általában csak megbújnak valahol, hogy a türelmünket megpróbálják. A gyakorlatlan repülők (úgymint repülőn utazók) még nem ismerik a trükköt: a futószalagot többször körbeutazó csomagokat leszedik, hogy ne szédüljenek el. Ilyenkor gyakran az információs pult mellett sorakozik a felhozatal. Számunkra jelenleg ebből a lényeg: be kell várni a teljes csoportot. Türelmesen. És ha kell, segíteni kell a csavargó csomagok befogásában. (lásd később: poggyászkár)

A turista csoport számlálása a velük érkező tour manager / tour director / tour guide feladata, de a készséges együttműködés önös érdek is. Könnyítheti a nagycsoport létszámellenőrzését, ha az üres helyeket megolvasva levonjuk az ülésszámból. Számolni amúgy is sokszor fogunk. Minden egyes leszállást követő felszállásnál az indulás előtt, illetve a fél órás szabadidő után gyülekezőknél, hajóra szállásnál, és igazából mindenhol. Tyúkanyó. :)

Ha a létszám teljes, a repülőtér közelében várakozó buszra csörgünk (a sofőrre). Jelenleg a magyar legfőbb nemzetközi repülőtér észszerű elrendezése következtében a busz külön költség nélkül csak utasok nélkül tud áthaladni a buszmegállóban. Ha ugyanis utasokat vesz fel, s uram bocsá' azoknak csomagjaik is vannak, akkor pótdíjat kell fizetnie. Busásat. Ezért a busz a közelben, de külső területen várja a hívást.

A busz csomagterébe pakolás a sofőr feladata. Egyrészt ő ismeri a leginkább (a jelenlévők közül legalábbis) az elrendezését, másrészt lehetnek kiálló csövek, szerkentyűk, akármik, amik vérző sebet ejthetnek a segítőkész, de óvatlan utason. Kerülendő! Már csak azért is, mert a baleseti jegyzőkönyv írása macerás, és feltartjuk vele a sort. Ezért nyomatékosan hívjuk fel a vendégek figyelmét: A SOFŐR pakol a buszba!
Ha esetleg két külön szálloda a cél, két kupac csomag lesz, hogy a sofőrnek a kipakolás (mert lám, azt is ő végzi) logikusabb legyen.

Hordár fogadása a reptéren - elvileg - lehetséges (pl. egy ezres), a gyakorlatban vadászni kell őket. Reméljük, ez a helyzet javulni fog. Ez esetben értelemszerűen ő viszi a buszig a batyukat, de természetesen nem társalkodni szegődik az utas mellé. Arra ott vannak az utastársak. Ha nem látunk hordárt, az információs pultnál kérjünk segítséget. A hordár (szállodában, ugye, londíner) részére a csoport nevét írjuk le, és esetleg a színeket is elmondani (avagy megmutatni helyes kis táblánkat), hogy egyértelmű legyen számára, hogy hova kell tennie a holmikat.
A hordár számlát köteles adni! Figyeljünk oda, hogy pontosan legyen a cégnév kitöltve - akár magunk írjuk rá a számlájára -, mert egy kis elírás, és már leshetjük az ÁFA-visszatérítést! A legtisztább, ha egy címbélyegzővel rohangálunk (amivel a cég neve, címe pontosan, jól olvasható lenyomatot ad, de adószám nélkül). Hibás számlát NE fogadjunk el!

A busz indulása előtt kötelező a népszámlálás! Innentől a mi kezünkben van a felelősség a csoporttagokért!

A betranszfer során az érkező külföldi csoportot (és csomagjaikat) a reptértől a szállodáig szállítja a busz, miközben a helyi idegenvezető fontos tudnivalókat tesz közhírré. A betranszfer nem városnézés!

Mindenek előtt bemutatkozunk, majd pedig bemutatjuk a sofőrt is, aki - a partner idegenvezető mellett - szintén olyan kulcsfigura, akivel érdekszövetségben kell lennünk a túránk, a munkánk sikere érdekében. Ne sértsük meg öntudatát azzal, hogy elmulasztjuk a bemutatását!

És még mielőtt a busz elindul - lám, tényleg legyünk a sofőrrel jóban! -, a bemutatkozás és a bemutatás után LEÜL az idegenvezető a neki gyártatott ülésre! Így maga is azt fogja látni, amit a többi utas (jobbra-balra nem ellentétes irányú), de - és ez a lényeg - a vajmi kevés munkavédelmi előírás legalapvetőbb pontját tartja be. Mozgó járművön ül az idegenvezető is! Nem (csupán) kényelmi okokból, hanem mert hirtelen indulás vagy fékezés során akár súlyosan is megsérülhet, és akkor lehet keresni másik vezetőt a munkánk elvégzésére. Kínos helyzet, még akkor is, ha csak könnyebb a sérülés. NE! Csak úgy tudunk vigyázni a turistáinkra, ha leginkább magunkat óvjuk.

Végre minden kész az utunk elkezdéséhez - busz indul.

(Folyt. köv.!)

Üdvi: Gréti



Betranszfer I. - Fogadás

Betranszfer - érkező turisták

Ha külföldi csoport érkezik, saját anyanyelvű idegenvezető kíséri a vendégeket. A kísérő szerepét lásd a kitranszfer menüpont alatt. (hamarosan) A külföldi csoport részére angolul / németül / akármilyen idegen nyelven "konferál" a magyar idegenvezető, amit az érkező idegenvezető (ezen pozíciójában tour manager / tour director / stb.) tolmácsol az adott nyelvre. Részükre a programszervezés NEM a magyar idegenvezető feladata!

A budapesti Liszt Ferenc Repülőtér (korábbi Ferihegy) A termináljára érkeznek a shengeni övezet járatai, B termináljára az azon kívüli és a nem Eu-s gépek. A közös üzemeltetésű járatok érkezése változó, interneten keresztül ellenőrizendő. Egyébként is minden csoportfogadás előtt le kell meózni, hogy a járat érkezése a meghirdetett időpont szerint várható-e. Nagy távolságokról az esetleges változások, már az indulás óta felmerült késlekedések az interneten olvashatók (általában 2-3 órás infók). Olykor a gép korábban is érkezhet, ezért az idegenvezetőnek mindig legalább fél órával a járat szerinti érkezés időpontja előtt már a reptéren kell lennie! Budapesti járatinformációk

A budapesti repülőtér a Kőbánya-Kispest Metróvégállomástól (3M) a 200E jelzésű kék busszal érhető el, a menetideje kb. 20 perc. Hajnali 1 és 4 óra között helyette a 900-as éjszakai busz közlekedik! A hármas metróval a belváros könnyen, gyorsan elérhető. BKV - reptér

Az érkező turistacsoportot egy olyan táblával (igénytelen kivitelben akár egy A4-es lap helyettesítheti, bár az is nyugodtan lehet igényes!) fogadjuk, amelyen jól látható és a vendégek által könnyen értelmezhető információk vannak:

- a csoport neve (az út fantázia-neve),
- a repülő felszálló pontjának neve (induló város),
- lehetőség szerint a kinti partneriroda emblémája és neve,
- esetleg alsó sávban a budapesti hotel (szállás) neve;
- nem baj, ha a küldő iroda kitűzőjét is viseljük.

A tábla értelmezhetősége az utazás során megfáradt vendégek számára fontos, és gyorsan azonosítható kell, hogy legyen. Ők a kinti iroda logóját ismerik, ezért ha azt rányomtatjuk a lapunkra ("táblánkra"), jelentősen megkönnyítjük saját munkánkat is. A tábla ezért legyen átlátható, kellően nagy karakter-méretű, s a színválasztásban figyeljünk, hogy ne mosódjanak egybe a betűk!

Ne csak a tábla elkészítésekor, de a fogadáskor és a betranszfer során (illetve már a felkészüléskor, tehát előtte) gondoljuk át, hogy turistáink egyrészt fáradtak az utazástól (akkor is, ha "csupán" pár órát repültek, hisz annak előzményeként is voltak teendők), izgatottak (hiszen nagy élménytúrára vállalkoztak, sokan talán most repültek első ízben), s ezért esetleg ingerlékenyebbek. Fizettek egy szolgáltatásért, amit most mi vagyunk hivatottak teljesíteni. Az idegenvezető pedig saját privát gondjait készséggel félretolja, hogy a vendégek elégedettek legyenek! Nem csak azért, mert ez a dolga, hanem azért is, mert szeret az emberekkel foglalkozni, kiszolgálni őket - mert ezt teszi a megérkezésük pillanatától, mégha nem is csicskás! -, s mert erre tette fel jelen karrierépítését. Tehát: mosoly! (lásd: idegenvezető adottságai, valahol az első leckéknél)

A felkészülés része az is, hogy előzőleg a szállodát (ha még nem ismerjük) szemlézzük. Járjuk körbe, akár az nap, ha nem túl korán kell a reptérre mennünk, akár a hét korábbi napjaiban. A vendégek elvárják (talán joggal), hogy meg tudjuk mutatni a toiletthez vezető irányt, a széfet, az éttermet, ahol a reggelit / vacsorát költhetik majd el. Ne tárjuk szét a kezünket maflán, hogy "Honnan tudjam?", vagy csak akkor, ha nem szeretnénk több csoportot vezetni már. De inkább akkor se, mert a külföldi vendégek kíváncsiak az országunkra, nem ok nélkül választottak pihenésük helyének. Ne vegyük el a kedvüket már az első órában!

(Folyt. köv!)

Üdvi: Gréti




2014. november 24., hétfő

Present - Perfect and Continuous Tense

Present Perfect Tense

A present (jelen) perfect (befejezett) tense (igeidő) eseménye a múltban kezdődött, és az
  • most is tart;
  • bár befejeződött, de hatással van a jelenre;
  • bár befejeződött, de annak ideje nem pontosan meghatározott (nincs konkrét időhatározó);
  • bár befejeződött, de egy olyan időszakban, ami még jelenleg is tart, ezért még lehet változás (ezen a héten, ebben az évben, reggel - ami angoléknál 13:00-ig tart -, ezen a napon, stb.).
Képzése: have/has + V3
V3 - az ige harmadik alakja. Igen, az, amit nem szívesen tanulnánk meg, és késleltetjük a bemagolását a rendhagyó igék esetében. Hát most eljött az idő a gyakorlására!
Nem rendhagyó igék esetében az egyszerű múlt idő (-(e)d) a harmadik alak is.

Tipikus határozószavai: since, for, ever, never.


Tehát: ha már megtörtént, és nincs is már folyamatban, sőt hatása sincs a jelenre, akkor
- present perfect, ha nincs konkrét időhatározó szó (pl. Catherine has written a letter.)
VISZONT
- simple past (egyszerű múlt), ha van időhatározó szó (pl. Catherine wrote a letter last night.)

ÁMDE
- ha a jelenre hatása van, akkor mégiscsak present perfect.
Pl. Catherine has written a letter last night, so (this is the cause why) she is very sleepy (now).

Present Perfect Continuous Tense


A befejezett jelen folyamatos (vagy progresszív) verzióját a fenti kitételek szerint alkalmazzuk. Ilyen esetben a cselekvés folyamatossága a hangsúlyos. Fontos emlékezni a stative (not-continuous, not dynamic) igékre, amik nem öltöznek ingbe!

Képzése: have/has BEEN (vagyis a "be" V3) + az ige ingben :) (-ing)

Pl. I have BEEN waitING for an hour but she still has not turned up.

Jellemző határozószói: since, for, all week, for days, lately, recently, over the last few months.

Simple vagy Continuous?

 Ha két present perfect igeidő van, a hosszabbik időtartamú cselekvés az ing-es (continuous) (have/has been + V-ing), a rövidebb present perfect simple (have/has + V3).
Pl.: I have not still decided. (rövidebb mozzanat: döntéshozatal) I have been thinking about it all day. (hosszabb: gondolkodni)

Hasonlóképp az ok-okozat összefüggéskor: az ok (következmény) a simple, az okozat (előzmény) a folyamatos.
Pl.: Gaby has lost (mint V3) a lot of weight. (okozat, következmény) She has not been (has + be V3-ban) eating (V-ing) enough. (ok, előzmény)
Pl. John has broken (mint V3) his leg. (következmény, okozat) I suppose (stative ige, nem lehet ing!) his been skiing again. (előzmény, ok)

-- o -- o -- o -- o -- o --

Szeretnél néhány gyakorlatot? Neeem? De én mutatok jó helyet!

Present Perfect Simple
Barátkozz a játékszabályokkal anyanyelvi angol segítséggel, majd az oldal alatti feladatsorokat csináld végig! Ne csalj! Ha hibázol, javítsd ki, és fordíts dupla figyelmet a kérdéses mondatokra legközelebb (és addig is)!

Present Perfect Continuous
Itt begyakorolhatod az olvasást (hogy szokja a füled), az oldal alján pedig két gyorstesztre is kínál linket!

Mélyebben a Present Perfect Continuous
Más oldalról, ahol előbb tanítják ezt, aztán az egyszerűt, szintén kimerítő gyakorlási lehetőséggel!

Simple or Continuous? TESTs
Egy öt tételes kérdéssor különböző jellegű feladatokkal. Nincs időlimit, úgyhogy tessék rágódni a helyes válaszokon!

A linkeken tovább böngészve más nyelvtani kérdésekben is elmélyülhetsz! Jó tanulást!

Üdvi: Gréti


2014. november 21., péntek

Stative - Dynamic Verbs

How to use stative (state) and dynamic verbs?

Some English verbs, which we call state, non-continuous or stative verbs, aren't used in continuous tenses. These verbs often describe states that last for some time. Here is a list of some common ones:

agreeappearastonish
bebelievebelong
concernconsistcontain
denydependdeserve
disagreedislikedoubt
feel (= have an opinion)fithate
havehearimagine
impressincludeinvolve
knowlacklike
look (= seem)lovematter
meanmeasure (= have length etc)mind
needoweown
pleasepossessprefer
promiserealiserecognise
remembersatisfysee
seemsmellsound
supposesurprisetaste
think (= have an opinion)understandwant
weigh (= have weight)wish
Words more :)
appriciate (értékelni, megérteni jelentésben)
expect (gondol, hisz jelentésben)
forget, trust, notice desire, fear, respect, adore
observe (észrevesz jelentésben)
look on (v.milyennek tekinteni), look down on (lenézni v.kit)
care for (szeretni v.kit jelentésben) - de: lehet folyamatos a "törődni v.kivel" jelentésben!
value - értékel, becsül - de: lehet folyamatos a "felértékelni" jelentésben!
kéép (mint folytatni)
matter

A verb which isn't stative is called a dynamic verb, and is usually an action.

Some verbs can be both stative and dynamic:

Be

'be' is usually a stative verb, but when it is used in the continuous it means 'behaving' or 'acting'
you are stupid = it's part of your personality
you are being stupid = only now, not usually

Think

think (stative) = have an opinion
I think that coffee is great.

think (dynamic) = consider, have in my head
What are you thinking about? I'm thinking about my next holiday.

Have

have (stative) = own
I have a car.

have (dynamic) = part of an expression
I'm having a party / a picnic / a bath / a good time / a break.

See

see (stative) = see with your eyes / understand
I see what you mean.
I see her now, she's just coming along the road.

see (dynamic) = meet / have a relationship with
I've been seeing my boyfriend for three years.
I'm seeing Robert tomorrow.

Taste

taste (stative) = has a certain taste
This soup tastes great.
The coffee tastes really bitter.

taste (dynamic) = the action of tasting
The chef is tasting the soup.

('taste' is the same as other similar verbs such as 'smell')

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o --

forrás: http://www.perfect-english-grammar.com/stative-verbs.html

Üdvi: Gréti


2014. november 16., vasárnap

Gyógyfürdők Magyarországon

Termálvíz = A földkéreg alatt lévő vízzáró rétegek repedésein mind mélyebbre folyó, s a kőzetek közt egyre tisztuló víz, mely az utazása során bőséggel kimossa az ásványi anyagokat a földrétegekből. Minél mélyebbről tör a felszínre, annál gazdagabb és melegebb.
Gyógyfürdő = Termálvízzel gazdálkodó fürdőző hely, ahol a gyógyvizek jótékony hatását pihenés közben magunkhoz vehetjük. Általában számtalan nem-gyógyvizes medencét is telepítettek köré, sőt kiváló élményparkokat, hogy az egész család élvezhesse a felüdülést. Néhol annyira forró (vagy olyan "erős") hévíz tör fel, hogy azt higítani kell a használhatóságért. (Mert pl. a 72°C kicsit meleg... a vitaminok határhője hatvan fok...)
Gyógyfürdő kórház = A fürdővel párhuzamosan üzemelő orvosi intézmény, ahol a TB-támogatott kezelések közt a fizioterápia mellett a speciális gyógyfürdőzés is garantált. Néhol belgyógyászati kezelésre is (a gyógyvíz jótékony hatása szerint).
Wellness (spa) = A gyógyvizek mellett egyéb szolgáltatásokat (masszázs, szauna, speciális kádfürdők, gyógy/kozmetika, torna, stb.) is nyújtó "naturista" turisztikai vonzerő, ami általában ma már minden gyógyfürdő mellé adott.

Figyelem! A gyógyvizes medencék intelmeit be KELL tartani (maximális bent tölthető idő), hiszen minden gyógyszer túladagolva méreg!

[Budapest külön tétel]

Tiszántúl


Gyulai várfürdő: 72°C-os, alkálihidrogén-karbonát, -klorid tartalmú forrás.

Gyógyvize mozgásszervi megbetegedésekre, helyi idegbántalmakra, balesetek utáni rehabilitációs kezelésekre, savas eredetű gyomorbántalmakra és gyulladásos nőgyógyászati betegségekre alkalmazható kiváló hatással.


Gyulai Várfürdő (Hungary)
Az Aquapalota 18 medencét kínál a gyógyulni, (fel)üdülni, sportolni vágyóknak.
Gyulai Várfüdő (Hungary)

Gyulai Várfürdő (Hungary)
További turisztikai szolgáltatások: iszappakolás, magnetoterápia, galvánfürdő, tangentor, inhalációs kezelés vagy szénsavas fürdő, gyógytorna.


Debrecen: Aquaticum - alkáli-kloridos, hidrogén-karbonátos, különböző hőfokú gyógyvizek a 92 hektáros őstölgyes park fedett és szabadtéri medencéiben, 33-38°C-os termálvízben.

A több mint negyvenféle minősített gyógykezelés idült ízületi gyulladásos, porckopásos betegségek, ortopéd elváltozások, baleseti utókezelések, egyes szív- és keringési rendellenességeknőgyógyászati betegségek számos változata esetében, valamint idegfájdalmak kezelésére alkalmas. A gyógy- és frissítő kúrák egy-, két- és háromhetes turnusokban vehetők igénybe.

Debrecen (Hungary)

Debrecen, Aquaticum (Hungary)

Hajdúszoboszló: A Hungarospa hazánk talán legkiterjedtebb élményfürdője, 75°C-os termálvízzel.

A 70 éves múltra visszatekintő világhírű, egész éven át üzemelő termálfürdő az 1100 méter mélyről érkező 75 Celsius-fokos gyógyhatású termálvízzel különböző hőfokra töltött medencékkel, fizikoterápiás és balneoterápiás kezelések széles skálájával szolgálja a vendégek gyógyulását.

Hajdúszoboszló, Hungarospa (Hungary)

Berekfürdő: A Hortobágyi Nemzeti Park szomszédságában, 56°C víz, alkáli hidrogénkarbonát, jód.

A gyógyvíz tartalmaz még kloridot, bromidot, fluoridot, nátriumot, kálciumot. Kiváló hatású a nőgyógyászati, reumatikus, mozgásszervi megbetegedésben (gerinc-, csípő-, térdízületi meszesedésekben) szenvedőknek, és alkalmas a balesetek utáni rehabilitációra is.
Berekfürdő (Hungary)

Orosháza-Gyopárosfürdő: 40-50°C-os mélykúti vízforrások: alkáli-, hidrogén-karbonátos.

A korabeli sajtó által az "Alföld Gyöngye"-ként emlegetett Gyopáros-tavat 1869-ben nyilvánították gyógyító hatású fürdőhellyé. A természetes gyógyvíz különböző mozgásszervi, gyulladásos, reumatikus és nőgyógyászati megbetegedések gyógyítására alkalmas. A gyógyfürdőzők részére egész évben nyitva tartó 365 négyzetméter vízfelületű fedett gyógymedence áll rendelkezésre, mely nyolc kádfürdőt is magában foglal. Emellett nyitott gyógyvizes medence is szolgálja a gyógyulni vágyókat.

Orosháza-Gyopárosfürdő (Hungary)

Orosháza-Gyopárosfürdő (Hungary)

Túrkeve: 78°C-os víz
A 2351 méter mélyről felszökő gyógyvíz kiválóan alkalmas idült reumatikus, ízületi, bőr- és nőgyógyászati betegségek gyógyítására, műtét utáni rehabilitációra. A wellness szolgáltatások széles választéka, sportolási és pihenési lehetőségek várják a vendégeket.


Túrkeve (Hungary)

Túrkeve (Hungary)

Túrkeve (Hungary)
A wellnesspihenés mellett nagy kemping és apartmanok ösztönzik a maradást.

Duna-Tisza köze


Kiskunmajsa: 72°C-os nátriumhidrogén-karbonátos termálvíz = mozgásszervi megbetegedések, elváltozások gyógyírja

A termálvíz hasznosítása 1983-ban szabadtéri medencékkel kezdődött, majd később átadták az impozáns faszerkezetű csarnokot is. Ott kapott helyet egy 36 és egy 38 Celsius-fokos gyógymedence, egy huszonöt méteres feszített víztükrű úszómedence, szauna, hideg vizes mártózó-medence, és szolárium. A szabadban gyógymedence, és egy 75x100 méteres strandmedence található, hullámverés félóránként, s egy kisebb medence vize időnként pezsgőzik.

Kiskunmajsa, Jonathermal (Hungary)

Kiskunmajsa (Hungary)

Ceglédi Gyógyfürdő és Szabadstrand:

Cegléd (Hungary)

Ceglédi gyógyfürdő (Hungary)

Cegléd (Hungary)

Dunántúl


Hévíz:
A 47 500 négyzetméteres hévízi tó Európában az egyik legismertebb gyógyüdülőhely. A tavat egy igen korai geológiai periódusban keletkezett termálforrás táplál, mely percenként húszezer liter vizet ad, így a tó vize 72 órán belül megújul. A gyógyvíz hőmérséklete a nyári hónapokban 33-35 °C és télen sem csökken 26°C alá. A tó alját borító iszap különösen jó gyógyhatású, átmenetet képez a tisztán szervetlen iszap és a nagy szervesanyag-tartalmú fango között. Az iszap a hévízi vízzel keverve pakolásként kerül felhasználásra.
Szent András Reumakórház
Fiziko- és balneo-terápia hétköznapokon is a beltéri gyógymedencében.
Hévízi termálfürdő (Hungary)

Hévízi termálfürdő (Hungary)

Hévízi termálfürdő (Hungary)

Siófok-Igal: 76°C-os alkáli-kloridos és hidrogén-karbonátos, jodid-ionokban gazdag termálvíz

A Balatontól 35, Kaposvártól 25 km-re, jellegzetesen szelíd somogyi tájon, Igal védett völgyében fekvő fürdő egész évben üzemel. A termálfürdőben 651 m mélységből feltörő vízzel különböző hőfokra töltött medencék várják a gyógyulni vágyó vendégeket: különösen jó hatású reumás mozgásszervi panaszok és sérülések, keringési zavarok, izületi bántalmak kezelésében, enyhíti a krónikus nőgyógyászati bántalmakat, enyhíti az urológiai bajokat és gerincbántalmakat. Használják továbbá idült hörghurut, gyomorbántalmak, aranyér kezelésére is. Jódtartalma sebeket, érsipolyos bántalmakat gyógyít, brómtartalma az álmatlanság ellenszere, flouridja pedig fogvédő. Az igali fürdő területén kilenc medence nyújt fürdési lehetőséget.

Siófok-Igal gyógyfürdő (Hungary)

Bük:
Az Európa-szerte ismert Bükfürdő a 20. század második felében Magyarország egyik legjelentősebb gyógyfürdőjévé fejlődött. Az 1282 méteres mélységből feltörő gyógyvíz a kalcium-, magnézium- és hidrogén-karbonátos termálvizek közé tartozik, kiválóan alkalmas csaknem valamennyi mozgásszervi betegség kezelésére.

Büki Gyógyfürdő (Hungary)

Büki Gyógyfürdő (Hungary)

Dombóvár-Gunaras: 55°C-os, alkáli-hidrogénkarbonátos hévíz, jelentős flourid tartalommal.

Kiválóan alkalmas mozgásszervi betegség, gyomor-, bél- és epebántalmak, nőgyógyászati-, fogíny- és szájbetegségek kezelésére. Eredményesen alkalmazható bizonyos légzőszervi, szív- és érrendszeri elváltozásoknál, továbbá a bőrgyógyászat területén. A gyógyfürdő fiziko- és balneoterápiás eszközökkel, teljes körű gyógyászati szolgáltatásokkal (26-féle kezeléssel), szaunával, szoláriummal és szakképzett masszőrökkel várja egész évben a gyógyulni vágyókat.

Dombóvár-Gunaras termálfürdő (Hungary)

Dombóvár-Gunaras (Hungary)

Zalakaros: 96°C-os, nátrium-klorid és hidrogén-karbonát tartalmú hévíz

A gyógyvíz legjobb hatása a krónikus nőgyógyászati és fogágy megbetegedések gyógyításában, az idült gyulladásos ízületi betegségek esetében, az ortopéd, idegsebészeti és sebészeti mozgásszervi károsultak utókezelésében igazolódott. A fedett fürdő egész évi nyitva tartása mellett a termálstrand szezonálisan üzemel.
Zalakaros (Hungary)

Harkány: Ionokban gazdag termálvíz: nagy mennyiségű oldott karbonilsulfid, KÉN => reumatológiai betegségek és meddőség kezelésére; gyulladáscsökkentő, sejtregeneráló; balneo kezelés.

A 180 éves múltra visszatekintő Harkányi Gyógy-és Strandfürdőt a "Reumások Mekkájának nevezik, a Batthyány család alapította. A kénes víz bár büdös, de kiváló gyógyhatása világhírűvé teszi. Mozgásszervi, ízületi betegségek, csontritkulásnőgyógyászati és nyirokkeringési zavarok remek ellenszere a harkányi kúra. A világon csupán három helyen van bizonyítottan pikkelysömört gyógyító gyógyvíz - egyike a harkányi.

Harkányi gyógyfürdő (Hungary)
A Zsigmondy Vilmos Kórházban részben OEP-támogatással kúraszerű kezeléssorozat akár bentlakással igénybe vehető belgyógyászati, nőgyógyászati, reumatológiai betegségekre, de akár túlsúlyos betegek speciális kúrája is "megrendelhető".
Harkányi Gyógyfürdő Kórház (Hungary)

-- o -- o -- o -- o --

A teljesség igénye nélkül összeállítotva. A forráslinkek a városnevekre kattintva elérhetőek. A többi képet a google kínálatából csemegéztem.


Üdvi: Gréti